佛学世界语社区

 找回密码
 立即注册
搜索
热搜: 活动 交友 discuz
查看: 6328|回复: 3

Kiel Komprenigu Vin pri Mia koro(2006-07-19 20:56:30)

[复制链接]
发表于 2010-6-5 17:32:39 | 显示全部楼层 |阅读模式
Kiel felicxa vi estas, ecx se vi nur povas promenadi kun via edzino; Kiel gxoja vi estas, ecx se vi nur povas infuzi por viaj gepatroj; Kiel libera vi estas, ecx se vi nur povas nagxi akompanta vian filon; Kiel cxarma vi estas, ecx se vi nur povas aldoni unu moneron al petulo! Cxion envias mi, kion vi posedas.

Mi nur volas kanti por vi; Mi nur volas pririgardi viajn okulojn; Mi nur volas kuiri por vi per miaj propraj manoj; Ecx se mi volas aldoni al vi la plej simplan rideton. Sed cxi tio estas tiel malfacila por mi. Mi estas tiel malfelicxa ne pro mia kripla korpo sed mi ne plu havas kapablon por aliaj. Cxu vi komprenas min?

Mi scias, ke vi estas bonkorema; Vi estas tiel prizorgema al mi. Sed vi neniam scias, kion mi plej volas, kio estas via bozono al mi. Se mi nenion povas doni al aliaj, do mia vivo perdas sia signifo. Cxu vi komprenas min?

Mi deziras aldoni ion al vi, kion mi povas fari. Mi volas scii, ke mi ankoraux estas bezonato en la mondo. Cxu vi vere komprenas min? Kiel komprenigu vin pri mia koro?
回复

使用道具 举报

发表于 2010-6-5 20:26:48 | 显示全部楼层
Kiel felicxa vi estas, ecx se vi nur povas promenadi kun via edzino; Kiel gxoja vi estas, ecx se vi nur povas infuzi por viaj gepatroj; Kiel libera vi estas, ecx se vi nur povas nagxi akompanta vian filon; Kiel cxarma vi estas, ecx se vi nur povas aldoni unu moneron al petulo! Cxion envias mi, kion vi posedas.

Kiel felicxa vi estas, ecx se vi nur povas promenadi kun via edzino; Kiel gxoja vi estas, ecx se vi nur povas infuzi teon por viaj gepatroj; Kiel libera vi estas, ecx se vi nur povas nagxi akompante vian filon; Kiel cxarma vi estas, ecx se vi nur povas aldoni unu moneron al petulo! Cxion envias mi, kion vi posedas.
回复 支持 反对

使用道具 举报

发表于 2010-6-5 20:28:57 | 显示全部楼层
Sed vi neniam scias, kion mi plej volas, kio estas via bozono al mi. Se mi nenion povas doni al aliaj, do mia vivo perdas sia signifo. Cxu vi komprenas min?
Sed vi neniam scias, kion mi plej volas, kio estas via bezono al mi. Se mi nenion povas doni al aliaj, do mia vivo perdas sian signifon. Cxu vi komprenas min?
回复 支持 反对

使用道具 举报

发表于 2010-6-5 20:30:39 | 显示全部楼层
Kiel komprenigu vin pri mia koro?

Kiel komprenigi vin pri mia koro?也可以用 Kiel mi komprenigu vin pri mia koro?
回复 支持 反对

使用道具 举报

您需要登录后才可以回帖 登录 | 立即注册

本版积分规则

QQ|Archiver|小黑屋|手机版|佛学世界语网

GMT+8, 2024-3-29 03:20 , Processed in 0.067809 second(s), 15 queries .

Powered by Discuz! X3.4

© 2001-2017 Comsenz Inc.

快速回复 返回顶部 返回列表